Elena a Martin Dzurňákovi – dizajnová výšivka, Levoča

Framegroup je mladá značka, ktorá sa venuje dizajnovej výšivke používanej v interiérových doplnkoch. Za jej vznikom stoja mladí manželia z Levoče, Elena Dzurňáková, prekladateľka, a Martin Dzurňák, filmový zvukový majster.

Nosným produktom značky sú ručne vyšívané nástenné hodiny osadené vo vyšívacom ráme. Tento pôvodný nápad vznikol v júli roku 2015. Odvtedy značka vyrobila viac niekoľko desiatok modelov a jej ponuka sa rozrástla o ďalšie zaujímavé výrobky, ako sú svadbokruhy, bábokruhy či KIBO. Všetky výrobky značky spája koncept vyšívacích kruhov, ktoré sú odkazom na ručnú výšivku.

Spoločnosť Framegroup sa snaží pretvárať výšivku tak, aby bola zaujímavá aj pre moderné domácnosti. Každý jej výrobok je zhmotnením túžby aktualizovať slovenskú tradíciu a budovať vzťah k našim predkom. Okrem klasických folklórnych motívov stvárnených v netradičných farbách sa značka zameriava aj na prírodné námety.

Hodiny sú najsledovanejším bytovým doplnkom, preto je dôležité, aby nám dokázali vyčariť na tvári úsmev… aby bol náš deň krajší.

 

Foto:

Pitonakovci -1 Pitonakovci -2 Pitonakovci -3 Pitonakovci -4 Pitonakovci -5

Kontakt:

Framegroup s.r.o.

Športovcov 1445/6

054 01 Levoča

     

KONTAKT
adresy, telefóny, mapa

NAPÍŠTE NÁM
vaše otázky a pripomienky

NEWSLETTER
zapíšte sa na odber noviniek

PARTNERI
spolupracujúce organizácie

Integrovaná sieť RRA Europedirect Spišská Nová Ves Projekt Step4All Projekt POWER Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Európska komisia Projekt Migra Projekt Enef